Praeguste Eesti GBC liikmete ja toetavate liikmete hulka kuuluvad:
 
Advokaadibüroo Sorainen
 
Sweco EST
 
Oxford Sustainable
 
Hendrikson & Ko
 
Saint-Gobain Ehitustooted
 
Vealeidja
 
Läti GBC
 
Eesti Arhitektuurikeskus
 
Leedu GBC
 
Building Research Establishment
 
OPDF One
 
3+1 arhitektid
 
Ravelin
 
Pärnu Commerce
 
Natuurehitus
 
Ilo2 Wind Park
 
Antiigiveeb
 
Building Research Establishment
 
Säästvad Ehituslahendused
 
Majatohter
 
Roomaja
 
Tallinna Tehnikaülikool
 
Keskkonnatehnika instituut
 
Ökoehituse Ühing
 
Sigrit Link
 
Marko Järvela
 
Estonian Quality and Sustainability process standard team:
 
Eesti Maaülikool
 
Keskkonnaministeerium
 
 
KEN klastri meeskond:
 
Technopolis Ülemiste
 
Pakri Teadus- ja Tööstuspark
 
Natuurehitus
 
Vesta Green House
 
Ravelin
 
Oxford Sustainable
 
Pärnu Commerce
 
Sweco EST
 
Hendikson&Co
 
3+1 Arhitektid
 
Saint-Gobain Ehitustooted
 
Maru Ehitus
 
Bauschmidt
 
Juuru vallavalitus
 
Sirkel & Mall
 
Tallinna Tehnikaülikool
 
Advokaadibüroo Sorainen
 
GECC
 
Anja vald
 
Tempeff
                 
 
                    
 
                                         
    
  
                       
 
         
 
       
 
 
      
 
 
 
......

Skandinaavia GBCde liikmed

360 REM

Aalto-yliopistokiinteistöt

A-Insinöörit Rakennuttaminen

Ailecon

Arkkitehtitoimisto Toni Yli-Suvanto

Asokodit

Asuntosäätiö

Bionova

Buildercom

Caverion

Citycon

CO2.FI

ComTeam CT

ECOBIO

Energiakolmio

Eneron

Tengbom Eriksson Arkkitehdit

Fatman

FCG Finnish Consulting Group

FMC Group

Fimera

Fortum

Gaia Group

Genesta Property Nordic Finland

Golder Associates

Granlund konserni

Green Building Partners

Greenled

Helsingin kaupunki

Helsingin seurakuntayhtymä

H-talo – Kiinteistö Kuopion Haapaniemenkatu 20

HYY Kiinteistöt

Hyvinkään kaupunki

IGL Technologies

Inspecta

ISS Palvelut

TW Construction Products

Jyväskylän kaupunki

Kaukomarkkinat

Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö Etera

Kesko

KEVA

Kiinteistöalan Koulutussäätiö

Kingspan

KONE Hissit

KTI Kiinteistötieto

Kuusakoski

L Arkkitehdit

Lahden kaupunki – Tilakeskus

Lemminkäinen

Lujatalo

Metropolia Ammattikorkeakoulu

Metsä Wood (Metsä Group)

Motiva Services

NCC

Newsec Finland

Nokia Finland

Nordea Pankki

Nuuka Solutions

Oras

Ovella Systems

Ovenia Group

Parviainen Arkkitehdit

Peab

Pen & Hammer

Philips Oy Professional Lighting

Pohjola Kiinteistösijoitus

Pukkila

Pöyry Finland

Rakennustietosäätiö RTS
 
Rakennuttajatoimisto HTJ

Ramboll

Rapal

Rautaruukki

Rejlers Oy

Saint-Gobain Rakennustuotteet

Schneider Electric Finland

Senaatti-Kiinteistöt
 
Sika Finland
 
Sirius Capital Partners

Sito

Skanska

Sponda

SRV Yhtiöt

SUST. Design & Consulting
Suomen Arkkitehtiliitto Ry SAFA

Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta (SOK)

Suomen Rakennusinsinöörien Liitto RIL

Suomen Talokeskus

Suomen ympäristöopisto SYKLI

Swanheart Design

Sweco PM

Swegon
Technopolis

Tikkurila

TPI Control

UKI Arkkitehdit

Uponor

Vaasa Parks

Vison Alliance
WoodMood

WSP Finland
YIT Oyj
 
Strängbetong
 
ABB
 
ABT Bolagen
 
ACC Glasrådgivare
 
Adven Sweden
AFA Fastigheter
 
Agera VVS-Design
 
Aix Arkitekter
 
AK-konsult Indoor Air
 
Akademiska Hus 
 
AKTEA Energy
Alecta
 
AMF Fastigheter
 
Anna Curtius Arkitekter
Andersson & Hultmark

 
Ankar Arkitekter
 
Apartment Bostad
 
Aperto Arkitekterbyggkonsulter AB
 
Archus Arkitekter
 
Arcona
 
Arega Projektledning
Areim
 
Arkitektbolaget Kronoberg

 
Arkitektgruppen GKAK
 
Arlandastad Holding
 
ART Projekt AB
 
Aspelin Ramm Fastigheter
 
Atrium Ljungberg
 
Axfast
Bach Arkitekter
 
BAU -Byrån för Arkitektur och Urbanism
 
BBH Arkitekter & Ingenjörer
 
Bengt Dahlgren
 
Berg Arkitektkontor
 
Bergkrantz Arkitekter
 
Besqab
 
Belleville Arkitektkontor
 
Bjerking
 
Bkind Konsult
 
Bonnier Fastigheter
 
Bostads AB Vätterhem
 
Brunnberg & Forshed arkitektkontor
 
Bockasjö
 
Bostads AB Mimer
 
BSK Arkitekter
 
Buildsmart Sverige
 
Buro Happold
 
Byggbolaget i Värmland
 
Byggmaterialindustrierna
 
Byggnads AB Bröderna Persson
 
Byggvarubedömningen
 
Bygma Gruppen
 
Bylero
 
Castellum
 
Caverion
 
Catena Fastigheter
 
Cementa
 
Chalmers Tekniska Högskola
Chalmersfastigheter
 
Chroma Arkitekter
 
ConCent
 
Comfort-kedjan
 
Corem Property Group
 
Cowi
 
Diligentia 
 
Diös
 
DTZ 
 
Dry-IT
 
Ebab
 
EGA
Einar Mattsson Projekt
 
Ekologigruppen
Energi Veritas
 
Enköpings kommun
 
E.ON
 
EQUA
 
Euator Stockholm
 
Ericsson
 
Erséus Arkitekter
 
Eskilstuna Kommunfastigheter
 
Exengo Installationskonsult
 
Fabege Storstockholm
 
Facil Consult
 
Fastighetsägarna Stockholm
 
Fastighetsägarna Sverige 
Film-it Sweden
 
FOJAB Arkitekter
 
Folksam
 
Foren Projekt
Fortifikationsverket
 
AB Fortum Värme
 
Fredrik Hag Byggkonsult i Jönköping
 
Frisk Arkitektur
Galären i Luleå
 
Gamla livförsäkrings AB SEB Trygg Liv
 
Gavlefastigheter
 
GICON Installationsledning
Golder Associates
 
Greencon energi & miljö
 
Grön Bostad
 
Göteborg Energi
 
Hemsö Fastighets
 
HIBAB
 
Hifab 
 
HSB
Hufvudstaden
 
Huge Fastigheter 
 
Humlegården Fastigheter
 
Husvärden
 
Hyresgästföreningen
 
Högskolan i Gävle
 
ICA Fastigheter
 
IKANO Fastigheter
 
Imtech Ventilation
 
Incoord Installationscoordinator
 
INNOVATIV projekteringsledning Sverige
 
Inobi
 
Inspecta Technology
 
IVL 
 
Iquest
 
Jansa Consulting
 
Jernhusen
 
Jets Sverige
JM
 
Kakeldax i Sverige
Kakelspecialisten i Stockholm
 
Karin Nyquist Arkitektkontor
 
Kingspan LTD
Kjellander & Sjöberg Arkitektkontor
 
Kjellgren Kaminsky Architecture
 
KF Fastigheter
 
Klövern
 
Kodeda Konsulter
 
KONE
 
Krook & Tjäder Holding
 
Kulturarena Fastighets
 
Kungliga Tekniska Högskolan
 
Kungsleden
 
KYH
Landstinget Sörmland
 
Larsson Arkitekter i Stockholm
 
LFK Mästaren
 
Lindberg Stenberg Arkitekter
 
Lindinvent
 
LINK Arkitektur
 
Locum
 
Luds Kommun, Lundafastigheter
 
Magnus Kjellin Elhandelsutveckling
Malmö Stad 
 
Mastiff Projekt
 
Mats & Arne Arkitektkontor
 
Mengus
 
Micasa Fastigheter
 
Midroc Property Development
 
Miljömärkning Sverige
 
MKB Fastighets
 
Momentum Fastighetsutveckling
 
Monomeet
 
Mälardalens Högskola
 
Nacka kommun
 
NCC 
 
Newsec Asset Management
 
Nexans
 
Next Step Group
 
NHP Sverige
 
Niam
 
Ninac Energi
 
NIRAS
 
Norconsult
 
Nordskiffer
 
Nordea Bank
 
Nordic Real Estate Partners
 
Nordomatic
 
Norrköping kommun
Norrporten
 
Nyréns Arkitektkontor
 
Näckström Fastigheter
 
Nätverket för hållbart byggande och förvaltande
 
Okidoki Arkitekter
 
ON Arkitekter
 
PB Teknik
 
Peab
Piacon
 
Platzer Fastigheter
Projektbyggaren Teknik Syd
 
Projektbyrån Stockholm
 
Projektgaranti
 
Projektengagemang
Projektledarhuset
 
Ramböll
 
Rehact
 
Riksbyggen 
 
Rikshem
 
Rits Arkitekter
 
Ruukki Sverige AB
SABO
 
Saint Gobain Byggprodukter
 
Savills Förvaltning
 
Scheiwiller Svensson Arkitektkontor
 
Schneider Electric Sverige
 
Siemens
 
Simonlands Fabriken
 
SISAB
 
Skanska 
 
Skogsindustrierna
 
Småa
 
SPP Fastigheter
SP Sveriges Tekniska Forskningsinstitut
 
Specialfastigheter Sverige
 
Statens Fastighetsverk
 
Stena Fastigheter
 
Stockholm Resilience Centre vid Stockholms Universitet
 
Stockholm Stad 
 
Stockholmshem
 
Storesund Arkitekter
 
Strabag Projektutveckling
 
Structor Miljöbyrån Stockholm
Sunda Hus i Linköping
 
Sundprojekt
 
Sveafastigheter
 
Svensk Betong
 
Svensk Fjärrvärme
 
Svenska byggnadsvårdsföreningen
 
Svenska PEFC
 
Svenska Teknik & Designföretagen
 
Svenska Vårdfastigheter
 
Sveriges Bygg & Järnhandlareförbund
 
Sveriges Byggindustrier
 
Sveriges Färgfabrikanters Förening
 
Sweco 
 
TAB Sweden
 
Tekniska Verken i Linköping
 
Telge Fastigheter
 
Tema
 
Tengbomgruppen
 
Titania Bygg & VVS
 
Tjuren Projektpartner
 
Trafikverket
 
Tretum
 
Tribona
 
Tyréns
 
TQI konsult
 
Uppsala kommun
Uppsala kommun Skolfastigheter
 
Uppsala Universitet, Byggteknik, inst. för teknikvetenskaper
Varbergs Fastighets
Vasakronan 
 
Vattenfall
 
Veidekke
 
VVS-Fabrikanternas Råd
Värnamo Kommun
Västtrafik
 
White 
Wihlborgs Fastigheter 
 
Wikströms VVS-kontroll
 
WSP Sverige
 
Wästbygg
 
Ytterbygg
Zengun
ÅF
 
ÅWL Arkitekter
 
DNB Bank

Gjensidige Forsikring

If Skadeforsikring NUF

Nordea Bank Norge

AF Gruppen

AS ROCKWOOL

ATE

Backe Entrprenør Holding

Betonmast

Bo Andrén Norge

Brødrene Ulveseth

BundeGruppen

Caverion Norge

Celsa Armeringsstål

Consto

DNF

Energima

Forbo Flooring

Forny

GK Norge

H-vinduet Magnor

Hafslund Fjernvarme

HENT

Hey'di

Hoist Energy EM Systemer

Interface Norge

J.I. Bygg

Jets Vacuum

JM Norge AS, Region Entreprenør

Kruse Smith Entreprenør

L.S.Solland

LKC

Lunex Prosjekt

Mapei

Modulvegger

Moelven Modus

MT Højgaard Norge

NCC Norge

NerliGruppen

Norcem

NorDan

Norsk Gjenvinning Entreprenør

OBAS Øst

ORAS

ParkettPartner

Peab

Saint-Gobain Byggevarer

Sapa Building Systems Växjö

Schüco International KG, avd. Norge

Scneider Electric Building Norway

Siemens AS Building Technologies

Sika Norge

Skanska Norge

Sola Betong

Sto Norge

SV Betong

TEVAS

Tikkurila Norge

Vedal Prosjekt

Veidekke

Ø.M. Fjeld

Østfold Enøk & Ventilasjon

Mustad Eiendom

Aberdeen Asset Management Norway

Anthon B Nilsen Eiendom

Avantor

Backe Prosjekt

Braathen Eiendom Forvaltning

Byfjordparken

COOP Norge Eiendom

DNB Næringseiendom

Eiendomsspar

Entra Eiendom

Fabritius Gruppen

Ferd AS

Forsvarsbygg

Fredriksborg Eiendom

GC Rieber Eiendom

HAV Eiendom

Höegh Eiendom

KLP Eiendom

Koksa Eiendom

Kokstad Næringspark

Koteng Eiendom

Linstow

Malling & Co Forvaltning

Norwegian Property

OBOS Forretningsbygg

Omsorgsbygg Oslo Kommune

Oslo Areal

Oslo S Utvikling

OXER Eiendom

R. Kjeldsberg

ROM Eiendom

Schage Eiendom

Seabrokers Eiendom

Sektor Gruppen

Selvaag Eiendom

Smedvig Eiendom

Sparebank 1 Eiendom

Statoil

Statsbygg

Steen & Strøm

Stor-Oslo Eiendom

Storebrand Eiendom

Telenor Eiendom Holding

Tronrud Eiendom

Undervisningsbygg

Universitetet i Oslo

Urbanium

4B ARKITEKTER

a-lab

ABO Plan & Arkitektur

Alliance arkitekter

AMB arkitekter

AOG Gruppen

Arcasa Arkitekter

Arkitektene Vis-À-Vis

Arkitektfirmaet C.F. Møller

Arkitektkontoret Vest

ARTEC

ASAS Arkitektur

Asenso

AsplanViak

AT Plan & arkitektur

BA-HR

Basale

Brandsberg-Dahls Arkitekter

Brekke & Strand Akustikk

Brick

coBuilder

Code illustrated future

COWI

Dark Arkitekter

DTZ Realkapital Eiendomsmegling

ECT

Erichsen & Horgen

EvoTek

EVR-Norge

Faveo Prosjektledelse

Fokus Rådgivning

Forum Arkitekter

Ghilardi+Hellsten Arkitekter

Golder Associates

Heggelund & Koxvold

Hille Melbye Arkitekter

Hjellnes Consult

HR Prosjekt

HWR Arkitekter

iark

Insenti

Itech

Kokkersvold

Kristiansen & Bernhardt Arkitektur Interiør

Kritt Arkitekter

L2 Arkitekter

Lerche Arkitekter

LINK arkitektur

Lund Hagem Arkitekter

Lyse Energi

Malnes og Endresen

Moe Rådgivende Ingeniører

Momentum Arkitekter

Multiconsult

Mycoteam

Niels Torp as Arkitekter mnal

Norconsult

Nordic Office of Architecture

Norsk Enøk og Energi

Novaform

NSW

OEC Gruppen

Ola Roald AS Arkitektur

OPAK

Optiman Prosjektledelse

Optimera

PDS Protek

Per Knudsen Arkitektkontor

Prodecon

Rambøll Norge

Ratio Arkitekter

Reinertsen

Rejlers Consulting

Ruukki Construction Norge

smi energi og miljø

Snøhetta Oslo

Solem Arkitektur

Spir Arkitekter

Stærk & Co

Sweco Norge

TAG Arkitekter

TBB Driftstjenester

The PURE Water Company

Vindveggen Arkitekter

Wikborg Rein

Zinc

ÅF Advansia

ÅF Norge

Aase Byggeadministrasjon

Høgskolen i Bergen

Norsk Treteknisk Institutt

NTNU

SINTEF

Universitetet i Agder

Østfoldforskning

Bergen kommune

DiBK

Oslo Kommune

Stavanger Kommune

Trondheim Kommune

Arkitektbedriftene i Norge

Byggenæringens Landsforening

Byggevareindustriens Forening

Hovedorganisasjonen Virke

Norges Astma og Allergi Forbund, NAAF

Norsk Byggtjeneste

Norsk Eiendom

Norsk Stålforbund

Norsk Teknologi

TreFokus

Alectia

ATP Ejendomme

Briggen Danmark

By & Havn

C.F. Møller

DANSKE ARK

ETA-Danmark

Eurotag Danmark

Forsvarets Bygning- og Establissementstjeneste

Grontmij

Henneby Nielsen

Kalk- og Teglværksforeningen

MiljøForum Fyn – Byggeri

MOE

MT Højgaard A/S

NCC Property Development

Niras

Nordea Bank Danmark

PensionDanmark Ejendomme

Rambøll

Region Nordjylland

Region Syddanmark

Rockwool

Saint-Gobain Nordic

SBI

Schneider Electric Buildings Denmark

SEB Ejendomme

Skanska Øresund 

Tegnestuen Vandkunsten

Teknologisk Institut

White Arkitekter A/S

Arkitektfirmaet Friis Andersen

Carlsberg Byen 

Dorte Mandrup Arkitekter

Frederiksberg Kommune

Friis & Moltke

Ingeniørhøjskolen Aarhus Universitet

Nøhr & Sigsgaard

Region Sjælland

Rønne & Lundgren

SLA

Tagpapbranchens Oplysningsråd

VIA University College, bygningskonstruktør uddannelsen

Wissenberg

Aalborg Kommune

BM Arkitekter

Callidus

JKY Projektledelse

Julie Linke Bank

KBS-BYG

KS miljø & arkitektur

MOVE arkitektur

Proces Arkitektur

Sonnichsen Arkitektur



Koostööliikmed:
 

Aurinkosuojaus

Energiateollisuus

Helsingin seudun ympäristöpalvelut -kuntayhtymä

Invest in Finland

Lead Houses

LVI-talotekniikkateollisuus

Rakennusteollisuus RT

RAKLI

Sähkö- ja teleurakoitsijaliitto STUL

Suunnittelu- ja konsulttitoimistojen liitto SKOL

Suomen LVI-liitto SULVI

Suomen Metsäsertifiointi ry – PEFC Suomi

Sähkösuunnittelijat NSS
 
3XN

ADEPT

AG5

Aggebo Klima & Bygningskonstruktion

Ai-gruppen

AL2bolig

Alfix

Aluflam

ARDEX Skandinavia

ArkiGram

Arkitekt Firmaet Aaboe

Arkitektfirmaet Brøndsted & Nielsen

Arkitektfirmaet Hovaldt

Arkitektfirmaet Kjaer & Richter

arkitektfirmaet NORD

Arkitektsfirmaet MW

Arkitema Architects

Armstrong Danmark

B.Nygaard Sørensen

Balslev Rådgivende Ingeniører

Bascon

BBP ARKITEKTER

Bech-Bruun

Bertel & Scheving Arkitekter

Bjarke Ingels Group

Byggesocietetet

C.W. Obel Ejendomme

Campus Service Københavns Universitet

Casa Arkitekter

CB Richard Ellis

CEBRA

CENERGIA

Cetonia

Christensen & Co

Cirkelbo

Coop Invest

CORE arkitekter

Creo Arkitekter

Cronborg

d line

Dall & Lindhardtsen

Danakon

Danica Pension

Dansk Boligbyg

Dansk Byggeri

Dansk Indeklima Mærkning

DATEA

De Forenede Ejendomsselskaber

DEKO

Det Kongelige Danske Kunstakademis Skoler for Arkitektur, Design og Konservering

DI Byggematerialer

Dissing+ Weitling architecture

DOMINIA

DOMUS

Dovista

Drees & Sommer Nordic

Drost Fonden v/Advokat Torben Heding Andersen

DTU, Institut for Bygge og Anlæg

E. Pihl & Søn

Egetæpper

Ejendomscenteret, Gladsaxe Kommune

Emcon

Enemærke & Petersen

Erhvervsakademi Sydvest

Erhvervsakademiet Lillebælt

Erik Møller Arkitekter

Esbensen Rådgivende Ingeniører

Esther Clemmesen

Fayha Al-Obydie

Finansgruppen Nordic

Forbo Flooring

Frandsen & Søndergaard

Frederikssund Kommune

Frederikssund Kommune

Faaborg-Midtfyn Kommune

Ginnerup Arkitekter

Gottlieb Paludan Arkitekter

GPP Arkitekter

Green Solution House

Grundejernes Investeringsfond

H+H danmark

Hansen, Carlsen & Frølund

Harde Larsen Rådgivende Ingeniører

Henning Larsen Architects

Henrik Larsen

Hoffmann

Holscher Arkitekter

I/S Rosengårdcentret

Ingeniør'ne

Interface

ISS Facility Services

Jeudan

JJW Arkitekter

Juul & Hansen arkitekter 

Jytas

KAJ OVE MADSEN A/S København

KANT Arkitekter

KEA

KEIM Scandinavia

Kingspan Insulation

KLP Ejendomme

Kolding Kommune, By- og Udviklingsforvaltningen

Kommandit Aktie Selskabet Østre Havn

KPC Holding

KPF Arkitekter

Krydsrum Arkitekter

Kuben Byg

Kuben Management

Kærsgaard & Andersen - arkitekter og ingeniører

Københavns Ejendomme - Kultur og Fritidsforvaltningen

Københavns Kommune

la.dk

LB Consult

Lejerbo

Lendager Arkitekter

Lip Bygningsartikler

Lyngkilde

Mangor & Nagel

Mariagerfjord Kommune

Middelfart kommune

MidtConsult

Mosa Tiles

Nielsen & Thomsen Advokater

NNE Pharmaplan

Nordea Ejendomme

Næstved Kommune - Videnscenter for Bæredygtigt Byggeri

OBH Gruppen Rådgivende Ingeniører

Odense Kommune

Ole Hagen Arkitekter

Oluf Jørgensen

Orbicon

P+P Arkitekter

PE North West Europe

PLH Arkitekter

Pluskontoret

POLYFORM arkitekter

Realkredit Danmark

Region Hovedstaden

Region Midtjylland

Rita Paulo

Rubow Arkitekter

RUM

Rønslev Andersen

Rørbæk & Møller Arkitekter

Schüco International KG

SIGNAL Arkitekter

Sika Danmark

SITE Arkitekter

Sjælsø Management

skala arkitekter

Sloth Møller

Sophienberg Ejendomsudvikling

Soundport

Spangenberg & Madsen Rådgivende Ingeniørfirma

Stokvad & Kerstens Rådgivende Ingeniører

Strunge Jensen

Svendborg Kommune

Sweco Architects

Søren Jensen Rådgivende Ingeniører

TATA Steel

Tegnestuen Mejeriet

Tetris

tnt arkitekter

TRANSFORM

Troldtekt

University College Nordjylland

Velux

Vesthimmerlands Kommune

Viegand Maagøe

Vilhelm Lauritzen Arkitektekter

Wessberg

Woodfloor

Zeso Architects

Østergaard Arkitekter

Aalborg Portland

Aarhus Arkitekterne

Årstiderne Arkitekter

Aart Architects